Responsywne strony internetowe

Responsywne strony internetowe to strony, które automatycznie dostosowują się do wielkości ekranu na którym są wyświetlane. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Umożliwia przeglądanie witryny na mniejszych urządzeniach mobilnych, takich jak telefon komórkowy, czy też smartfon. Multiscreening (odwiedzanie tej samej witryny na różnorodnych urządzeniach mobilnych) w dzisiejszych czasach jest bardzo powszechnym zjawiskiem.

Oglądanie zwykłej strony internetowej w telefonie komórkowym bywa bardzo trudne z uwagi na mikroskopijną czcionkę oraz miniaturowy rozmiar witryny. Responsywna strona jest elastyczna i dopasowuje się do wymiaru urządzenia automatycznie.Bez problemu można, więc przejrzeć to co nas interesuje, a nawet zrobić zakupy w sklepie internetowym.

Warto zainwestować w responsywną stronę internetową z uwagi na korzyści, jakie przynosi to rozwiązanie:

- posiadanie tego typu witryny jest w dzisiejszych czasach bardzo modne,
- pomaga ono wyprzedzić konkurencję oraz zwiększyć zyski,
- wyszukiwarka Google wyświetla taką stronę na pozycji wyższej niż tę, która jest niedostosowana do urządzeń mobilnych,
- klienci chętniej odwiedzają strony, które nie wymagają wpatrywania się w maleńkie literki,
- na stronę responsywną można zajrzeć w każdej chwili - np. korzystając z telefonu komórkowego podczas podróży autobusem, czy też pociągiem,
- dzięki niej nie trzeba inwestować w kosztowną wersje mobilną ani w specjalne aplikacje.

RWD w niektórych branżach to konieczność

Firmy zajmujące się sprzedażą internetową muszą koniecznie zainwestować w stronę typu RWD. Ułatwia ona przeglądanie towaru, czy też usługi.
Internauci używający mniejszych monitorów nie będą musieli przesuwać tekstu w celu zobaczenia całej zawartości. Sprawia to, iż szybciej i prościej otrzymają istotne dla nich informacje dotyczące zakupu, czy też kontaktu.

Google jest na tak

Strony responsywne w wyszukiwarce google są wyświetlane na wyższych pozycjach. Rekomenduje ona stosowanie technologii Responsive Web Design co pozytywnie wpływa na liczbę odwiedzin strony RWD.

Reasumując

Coraz większa liczba użytkowników korzysta z mniejszych urządzeń mobilnych. Telefon komórkowy, czy też smartfon pozwalają na sprawdzenie istotnych dla nas informacji w każdych warunkach. Podczas podróży pociągiem, autobusem, a nawet w poczekalni sięgamy po telefon, by sprawdzić ważne dla nas rzeczy. Specyfika stron RWD pozwala zrobić to w szybki i prosty sposób dostosowując się do rozmiaru używanego urządzenia. Wpływa to na użyteczność oraz liczbę odwiedzin witryny, a w związku z tym na zyski określonej firmy.

Korzystając z naszej strony zgadzasz się na użycie plików cookie. X